Únor 2016

Život je matějská

5. února 2016 v 19:36 | Ru(i)nning my own life |  Padat si v oblacích a létat tvrdě na zem
Život je jako matějská, horská dráha, jednou nahoře, jindy dole. Paradox horské dráhy spočívá v tom, že zkončíte přesně tam, kde jste začali.

Změnila jsem svůj život?

Jsou to kecy. Změnit svůj život je nicneřkající prázdná fráze, protože ať už uděláte cokoliv, vždycky to bude Váš život. Váš život sedící na kolotoči 24/7 s názvem systém, který jsme si vymysleli. A váš život se musí točit stejnou rychlostí, jinak, jak každé dítě ví, spadnete. Všichni se Vám vysmějí a na rozjetý kolotoč se už nedostanete.

Přítel, kterého jsem se tak dlouho snažila opustit už je téměř dva roky "ten ex". A jestli jsem se s ním rozešla s tím, že on je ta brzda toho kolotoče, té parádní životní změny, která mě čeká, smutné je si přiznat, že on je ten, kdo ji skutečně podstoupil.

Chodí se svojí studentkou, kterou jsem, protože jí bylo 14 tolerovala jako kamarádku. S láskou a nadšením jsem přijímala květiny, které ale jak se později ukázalo pro mě vybírala ona. Od nočního řidiče taxíku bez vysokoškolského vzdělání, se za tak neskutečně krátkou dobu vypracoval na solidně placeného ITáka s inžeýrem. A je pořád stejně šťastný.

Zatímco já si pořád píšu svůj blog, moc piju, stále často pláču a jediná výrazná změna která nastala je, že už i hodně kouřím. Přiznávám svým rodičum, že studium si budu muset prodlužovat, protože za ty peníze, které mi dávají si namísto knížek kupuju alkohol, cigarety a sexy spodní prádlo. Pohled zklamání, který se zrcadlí v jejich očích mi jako chirurgický skalpel vyoperoval orgán odpovědný za sebedůvěru a nějaký ten pocit ceny a užitečnosti v tomhle světě.

Asi je život opravdu tak krátký, že je nutné jednotlivé situace, které přináší stlačit do co nejintentivnější podoby v co nekratším časovém horinoztu. Pochopila jsem, že je vždy kam pospíchat, protože prý Vás konkurence předběhne, jen co se stihnete ohlédnout.

I vztahy mají své datum expirace, všeobecně příjamé 3 roky pro zdravý a stabilní vztah. Budovat to, na co dřívě měli lidé celý život, musíte dnes stihnout rychle, abyste mohli plnohodnotně prožít vztah A a o to rychleji se mohli vrhnout do vtahu B. Protože prožili-li jste celý život s jedním člověkem, pak jste nejspíš blázen a nepochopili jste možnosti, které tento svět nabízí. Prý už to není o tom svůj život prožít, ale využít. Využít šance, které Vám život hází pod nohy. A jestliže jste nevyužili možnost vztahu B, jste nepřizpůsobiví, nejdete s dobou, jste odtažití a vůbec moc hloupí na to žit naplno, jak se patří.
Vždyť ani na matějské nechodíte pořád na ty stejné atrakce, a jestliže ano, pak jste nejspíš autista.