Jak mi spánek zničil spánek

31. srpna 2018 v 3:11 | a obratle krku taky |  Padat si v oblacích a létat tvrdě na zem
Ten člověk má tak prořízlou držku, že nedokáže přestat blábolit. Nejenže si náramně pokecá i s běžným domácím spotřebičem, s čímž se objevují jisté pochybnosti ohledně jeho IQ, když ho tu a tam přechytračí jeho vlastní digitální pračka, ale on nedokáže zavřít tu hubu ani ve spánku! Celou noc prokládá svoje chrápání (tedy všechny ty okamžiky mezi nádechem a výdechem) hlubokými promluvami, nesrozumitelným žvatláním, záchvaty hysterického křiku a dokonce i vyhrocenými hádkami se sebou samým.

Ležet vedle něj v posteli sebou nevyhnutelně přináší nejžhavější novinky ze světa fotbalových přestupů, lekce německé historie přímo v němčině a možnost si nedobrovolně vyposlechnout několik telefonických hovorů, z nichž jedna strana neexistuje a ta druhá neví, že telefonuje.

Snažím se to ignorovat a nacpat si sluchátka do uší pokud možno tak hluboko, aby mi vypáčily bubínek. Pustím si hudbu tak nahlas, že mi začne vibrovat čelo, jen ať hlavně přehluší tu náruživou debatu osoby spící vedle mě.

Člověk, co navzdory středním věku patrně stále ještě neobjevil, co je spánek vlastně zač, začal mocně rozhazovat rukama nad podpisem nějaký smlouvy a výhružně mi nad hlavou šermovat končetinama.
"680!!" Vykřikl najednou zplna hrdla a vší silou mě udeřil do hlavy, jakoby se snad astrálně účastnil nějaké aukce a napotřetí rázně bouchnul kladivem do stolu na znamení toho, že se daný předmět úspěšně vydražil.

Spánkem se mi začala rozlévat tupá bolest a do očí mi vhrkly slzy čirého zoufalství nad tím, že svému spánku, myslím dost předčasně, musím dát své sbohem a jít si zlomit páteř na koberec. Nepochybuji, že mi na spánek i páteř ještě dupne až nad ránem půjde s pískem. Ne, písek není pes :-(

Zrovna si na zítřek plánuje squash s kolegou a počítá love.

Asi ho pod záminkou toho, že ho nutně potřebuji do školy, přinutím koupit diktafon a strčím mu ho pod polštář.
Založíme rubriku "Nahraj svýho starýho".


Je lepší být s šílencem a vědět o tom, než být s normálním a pochybovat o tom.


 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Sacharin Sacharin | E-mail | Web | 2. září 2018 v 17:22 | Reagovat

Vzhledem k tomu, že mi dnes zlobí připojení a nevím, kdy zas spadne, tak jen krátce - zařazuji do výběru na TT. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama